Projekty

Projekt RARE - prispievame k lepšiemu začleneniu Rómov na trhu práce

Rómovia ako silný ekonomický potenciál pre starnúcu Európu a budúci sociálny kapitál, to je kľúčové posolstvo medzinárodného projektu „Changing Discourses, Changing Practices: The Roma as Human Resource – RARE“ v rámci projektovej schémy Interreg Danube Transnational Programme 2014 – 2020., Už druhý rok na ňom aktívne za Slovenskú republiku participuje Centrum spoločenských a psychologických vied SAV a ETP Slovensko.  

07.05.2018 / Projekty

RARE - The Right Roma on the Job!

On May 1st, all 8 countries involved in the RARE: Changing Discourses, Changing Practices: The Roma as Human Resource project celebrate together the rights of Roma people on the labor market  in a common campaign for the International Labor Day. We commemorate equal work rights and bring to the attention of Europe's employees and employers that together we can improve the working conditions and access of the Roma people in the labor market.

01.05.2018 / Projekty

MEDZINÁRODNÉ PRACOVNÉ STRETNUTIE PARTNEROV RARE V KOŠICIACH

Tri desiatky odborníkov z tretieho sektora a verejnej správy zo šiestich európskych krajín – Bulharska, Česka, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Srbska zaoberajúcimi sa riešením otázok zamestnanosti Rómov sa v dňoch 9. - 10.11.2017 stretli v Košiciach na dvojdňovom workshope k implementácii medzinárodného projektu RARE (Changing Discourses, Changing Practices: The Roma as Human Resource (RARE – 2017 – 2019). Stretnutie organizovala mimovládna organizácia ETP Slovensko a za Slovenskú akadémiu vied sa ho zúčastnilo Centrum spoločenských  a psychologických vied SAV.

15.11.2017 / Projekty

Meníme pohľad, meníme prax v začleňovaní Rómov na trh práce na Slovensku a v Dunajskom regióne

Predstavitelia dvoch neziskových organizácií Miroslav Pollák z  ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj, Andrea Hagovská z Občianskeho združenia Ľudia v Tatrách a Richard Filčák z Centra sociálnych a psychologických vied SAV, dnes 3.7.2017 na tlačovej konferencii v Dome novinárov v Bratislave, informovali o spolupráci na medzinárodnom projekte s názvom „Meníme diskurz, meníme prax: RARE – Rómovia ako ľudské zdroje“, ktorý predstavuje nový pohľad na rómsku komunitu v miestnej ekonomike a na trhu práce.

03.07.2017 / Projekty

Pomáhame integrácii Rómov na trh práce v Dunajskom regióne

Centrum sociálnych a psychologických vied SAV sa stalo partnerom európskeho projektu Dunajského nadnárodného programu 2014 – 2020. V rámci projektovej schémy Interreg Danube Transnational Programme 2014 – 2020 bude Centrum sociálnych a psychologických vied spolupracovať na projekte Changing Discourses, Changing Practices: The Roma as Human Resource – RARE. CSPV bude koordinovať a odborne viesť kľúčové analýzy situácie Rómov na trhu práce a odporúčania pre verejnú politiku v 6 projektových krajinách. Analytické výstupy budú následne základom pre testovanie a implementovanie inovatívnych intervenčných modelov.

02.03.2017 / Projekty

Aktuality

Pripravujeme...

Kontakt

 • Centrum spoločenských a psychologických vied SAV
  Šancová 56
  811 05 Bratislava
  Slovenská republika

  IČO: 00596795
  DIČ: 2021299467

 • Sekretariát: +421 (2) 524 950 62