V médiách

Riaditeľka CSPV D. Fedáková hostkou Vedeckého podcastu SAV

V najnovšej epizóde Vedeckého podcastu SAV sa spoločne rozprávali dve kolegyne zo Spoločenskovedného ústavu CSPV SAV v Košiciach - nová členka moderátorského tímu Klara Kohoutová a hostka Denisa Fedáková, ktorá je nielen vedeckou pracovníčkou ústavu, ale aj riaditeľkou Centra spoločenských a psychologických vied SAV.

18.10.2021 / V médiách

Článok Ivany Studenej v ELM Magazíne

Ivana Studená píše pre Speakers' corner časopisu ELM: "...Neexistuje žiadny čarovný trik na zapojenie najzraniteľnejších skupín do vzdelávania dospelých.... Vzdelávacie aktivity pre zlepšovanie základných zručností dospelých s nízkou úrovňou vzdelania si vyžadujú rozmanité prístupy, formy a nástroje...". Zahraničný ELM MAGAZINE je prestížny popularizačný časopis o vzdelávaní dospelých. Celý článok autorky si môžete prečítať : https://elmmagazine.eu/news/there-is-no-magic-trick-for-reaching-the-most-vulnerable-learners/

02.07.2021 / V médiách

Rozhovor s riaditeľkou CSPV SAV D. Fedákovou v časopise AKADÉMIA

V najnovšom čísle časopisu AKADÉMIA č. 02/2021 uverejnili rozhovor s našou riaditeľkou Centra spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied Mgr. Denisou Fedákovou, PhD. Celý rozhovor je uverejnený pod názvom „Dnešný svet si vyžaduje flexibilný prístup“ a nájdete ho na strane 18.

22.04.2021 / V médiách

Trianon ani po sto rokoch nezmenil maďarskú politiku pamäti

Od uzavretia Trianonskej mierovej zmluvy 4. júna 1920, ktorou sa vytýčili štátne hranice medzi Maďarskom a susednými štátmi vrátane Československa uplynulo sto rokov. Prevažná väčšina Maďarov vníma rozsah územných strát s troma miliónmi Maďarov oddelených hranicou od materského štátu ako národnú krivdu a nespravodlivosť, ktorá sa v Maďarsku od roku 2010 pripomína pamätným Dňom národnej spolupatričnosti.

04.06.2020 / V médiách

Pred 100 rokmi zasiahla španielska chrípka aj Košice

Španielska chrípka bola jedna z najničivejších epidémií v dejinách ľudstva. Vyžiadala si viac obetí ako prvá svetová vojna a zničila 3-5% svetovej populácie. Ako prežili Košičania španielsku chrípku a aké opatrenia prijalo mesto proti jej šíreniu?
Dodnes neprebádanej, a pritom nanajvýš aktuálnej téme sa venovala Veronika Szeghy-Gayer zo Spoločenskovedného ústavu Slovenskej akadémie vied v Košiciach. O výsledky svojho bádania sa podelila s čitateľmi denníka Košice: Dnes.

20.04.2020 / V médiách

Aktuality

Pripravujeme...

Kontakt

 • Centrum spoločenských
  a psychologických vied SAV

  Šancová 56
  811 05 Bratislava
  Slovenská republika

  IČO: 00596795
  DIČ: 2021299467

 • Sekretariát: +421 (2) 524 950 62